Kontaktujte nás Kde nás najdete Podpořte nás
Menu

O jaká zvířata se staráme

Díky vlastní veterinární ošetřovně pod vedením zkušeného veterináře v naší záchranné stanici Hrachov ošetříme stovky zraněných zvířat ročně. Nejčastějšími pacienty jsou ptáci (labutě, čápi, dravci atd.) a savci jako netopýři, vydry, veverky atd.

Díky odborné péči se více než 60 % živočichů po rekonvalescenci vrátí zpátky do přírody. Pokud jsou zvířata trvale handicapována, zůstávají v péči naší záchranné stanice v expozici určené k ekologické výchově.

Co dělat, když naleznete zraněné zvíře

Nalezli jste zraněné či nemocné zvíře žijící ve volné přírodě? Volejte nonstop na naše pohotovostní výjezdové číslo 603 259 902. Pro zraněná zvířata jezdíme v okolí obcí s rozšířenou působností: Dobříš, Příbram, Sedlčany, Soběslav, Tábor, Votice a Benešov u Prahy.

Pokud nespadáte do oblasti našich výjezdů, tak si vyhledejte nejbližší záchrannou stanici na www.zvirevnouzi.cz. Podezření na týrání domácích a hospodářských zvířat můžete nahlásit na krajskou veterinární správu či na nejbližší útulek.

Odpovědi na otázky, co dělat, když najdete zraněné zvíře, naleznete v naší poradně.

Do poradny

Mapa působnosti

Jak to u nás vypadá

Rozsáhlý areál záchranné stanice Hrachov je jedním z nejmodernějších zařízení na ochranu zvířat v České republice. Svou současnou podobu získal rekonstrukcí v letech 2010 – 2012 z prostředků EU v rámci Státního fondu životního prostředí, Ministerstva životního prostředí ČR a Středočeského kraje. Areál je plně vybaven nejen prostory pro chov a léčení zraněných zvířat, ale také centrem ekologické výchovy pro veřejnost. Nabízíme expozici živočichů, přednáškové a výstavní prostory i interaktivní prvky pro děti.

Podívejte se také na několik zástupců z tisíců zachráněných zvířat, kterým byla poskytnuta péče lidmi z Ochrany fauny ČR. Díky vaší podpoře můžeme pomáhat dál.

Navštivte nás

Najdete nás ve vesnici Hrachov u Sedlčan v malebné oblasti Středního Povltaví nedaleko Slapské přehrady. Vaší návštěvou nám pomůžete v péči o zraněné živočichy ze Středočeského a Jihočeského kraje, dozvíte se plno zajímavostí a uvidíte zachráněná zvířata na vlastní oči.

Zjistit víc

Jak nám můžete pomoci?

Provoz záchranné stanice a pomoc zraněným živočichům stojí mnoho úsilí i peněz. Kromě návštěvy záchranné stanice nás můžete podpořit adopcí zvířat či zasláním finančních prostředků. Každá koruna pomáhá.

Podpořte nás